Цитологічна лабораторія

Централізована цитологічна лабораторія розміщена на першому поверсі Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру (19 кабінет).

Цитологічне дослідження біоматеріалу (пунктати, рідини, зішкреби, біопсійний матеріал) має важливу роль в діагностиці багатьох захворювань, у першу чергу, злоякісних новоутворень.

Лабораторія проводить як діагностичні дослідження всіх локалізацій, так і профілактичні (мазки взяті у жінок профоглядах).

Біоматеріал на цитологічне дослідження приймається від лікарняних закладів міста і приватних осіб за наявністю направлення. Дослідження проводиться швидко (1-4 дні) і якісно.

Цитологічна лабораторія

Мосієць Наталія Іванівна

Завідуюча лабораторії лікар-лаборант вищої категорії

Наше відділення

Цитологічні дослідження

Централізована цитологічна лабораторія заснована в 1981 на базі ПОКОД і виконує дослідження безпосередньо для онкодиспансеру, а також обслуговує лікувальні заклади м. Полтави і області. В лабораторії працюють висококваліфіковані лікарі-лаборанти і лаборанти.

Цитологічні дослідження- це постановка клініко-морфологічного діагнозу, тобто верифікація патологічного процесу. Цитологічний метод дає можливість визначити добро- чи злоякісний процес в місці патології, наявність інфекції чи запального процесу, мікрофлору та інші параметри.

Також лабораторія проводить цитологічний скринінг шийки матки. Це високоінформативний тест для діагностики передраку і раку цієї локалізації, що дозволяє з більшою вірогідністю(до 98%) відібрати групу хворих для поглибленого дослідження, подальшого лікування і спостереження.

За допомогою цитологічного дослідження вирішується цілий ряд важливих задач:

  • рання діагностика передракових станів
  • визначення гістологічного типу пухлин і ступеня диференціювання
  • термінове встановлення діагнозу.

Централізована цитологічна лабораторія досліджує:

Інші відділення нашої клініки

Зв'язатися з нами

Пролистать наверх